Duży Lotek za 2 złote??

Autor: Paweł Kata - Opublikowano: 15 lipca, 2006 · 62 odpowiedzi

Od niedawna na stronie Totalizatora zamieszczona jest nieciekawa informacja dla grających w gry Lotto, a w szczególności dla tych, którzy preferują grę Duży Lotek. Oto ona:

„Szanowni Państwo,

Totalizator Sportowy Sp. z o.o. informuje, że z dniem 7 lipca 2006 r. ulega zmianie stawka za zakład prosty w grze liczbowej Duży Lotek.

Nowa cena za zakład prosty wynosić będzie 1,60 zł plus 40 groszy dopłaty na sport i kulturę.

Zmiana stawki jest planowym elementem strategii i polityki marketingowej Totalizatora Sportowego. Podobne działania były przeprowadzone w innych krajach członkowskich Unii. Ich powodem było uatrakcyjnienie gier.”

Po przeczytaniu powyższej notki zacząłem się zastanawiać w jaki sposób tak znaczne podwyższenie ceny zakładu (60%!) ma wpłynąć pozytywnie na wygrane i wzrost zainteresowania grą? Przecież i tak większość graczy gra na jeden-dwa zakłady, bo na Lotto nie chcą stracić, a wręcz odwrotnie – zyskać. Jeżeli mniej graczy będzie grało, to będą mniejsze wypłaty za „czwórki” i „piątki”. Mniejsze wygrane na pewno zniechęcą do gry w Dużego Lotka, a to spowoduje, że i wypłata za „szóstkę” będzie mniejsza. Idąc tym tropem dalej, Duży Lotek, który według serwisu finanse.wp.pl stanowi 55% sprzedaży Totalizatora, przestanie być popularny. Można domniemywać, że prym zacznie wieść Multi Lotek. I co potem? Skoro Duży Lotek – flagowy „produkt” Totalizatora – przestanie przynosić zyski, to podwyższą cenę za zakład gry Multi Lotek, albo – czego nikomu nie życzę – zaczną zmniejszać mnożniki stawek za poszczególne ilości trafień (a o tym już kiedyś była mowa).

Jak by na to nie patrzeć – podwyżka ceny zakładu, nawet jeżeli od ostatniej minęło blisko 6 lat, nie zapowiada niczego dobrego.

Co można zrobić w tej sytuacji? Osobiście całkowicie przeskoczę na systemy redukowane, gdyż zupełnie nie będzie opłacało się „puszczanie” zakładów z kombinacjami o niewielkim potencjale. Na pewno też będę grał rzadziej – w końcu lepiej poczekać na jakąś kumulację, żeby w przypadku trafienia „czwórki” lub „piątki” mieć gwarancję możliwie jak największej wypłaty. A Wy? W jaki sposób poradzicie sobie z tym niewątpliwym utrudnieniem? Zapraszam do komentowania.

{ 61 odpowiedzi }

MILIONER Marzec 12, 2008 o 4:32 pm

ZGADZAM SIE Z MICHAS1 MY WYSYŁAMY A KOMPUTER WYBIERA LICZBY I TAKIE LOSUJĄ A czy zakład będzie kosztował 2 zł czy 4 to i tak ludzie będa grali bo każdy marzy o tych milionach i ja też:-)

Optymista Marzec 29, 2008 o 7:39 pm

Nikt nigdy nie wygral, pewnie toto ma juz swoich ludzi w czerni ktorym placi, wysyla tak i tam i robi nadzieje, w tym jest dobry, trzeba kreowac i inspirowac ludzi. Jesli chodzi o grafike 3d to nawet jesli to co to zmienia. Z drogiej strony Ts mozebyc nie sciema jak to moj kolega {iotrek mowil, poco, jesli 30 osob wygra to odbiora taka sama wygrana co ta jedna, tylko czemu 49 pilek :) i czemu tak malo osob wygrywa.

SZCZĘSLIWY wczsowicz Kwiecień 6, 2008 o 1:51 am

ja wygrałem 6tke w dużego i teraz jestem na Hawajach!Pije drinki i szastam kasą…a jest co wydawac :)prawie 4 mln. zł HEHE :)

KENZO Maj 2, 2008 o 2:16 pm

Kumulacje są robione specjalnie.Ja już wczoraj wiedziałem, ze 6 nie padnie bo TS będzie chciał przedłużyć trwanie wysyłania kuponów.Wczoraj na terminale wysłany został taki komunikat:W dni ustawowo wolne od pracy placówki pracujące powinny mieć Kolektury otwarte.Nie dość, że pracuje w święta to jeszcze musze sie męczyć z Lotkiem z którego NIC nie mam jako pracownik stacji paliw. PARANOJA !

duży lotek Maj 7, 2008 o 12:16 pm

mówi się żeby wygrać trzeba grać ale nie mówi się ile trzeba wydać żeby wygrać i nie mówi się ile lat trzeba grać żeby wygrać jednym los sprzyja innym nie moja najwyższa wygrana to 200 zł w multi lotku w dużym tylko trójki gram 30 lat chyba nie jest mi pisane żeby wygrać majątek

gma Maj 7, 2008 o 6:06 pm

@duży lotek:
Szkoda, że nie napisałeś JAK grałeś przez te 30 lat — wtedy na Twoim doświadczeniu mogliby zyskać czytelnicy bloga.

Optymista Maj 21, 2008 o 12:54 am

ok

Optymista Maj 21, 2008 o 12:59 am

Hm, jak znajde darmowa strone to narobie szumu. Ubiegam sie już od 3ch miesięcy o liczby które do 7-01-2004 są tylko w posortowane a mi zależy na kolejności w jakiej padały. Od dłuższedo czasu interesuje się hologramami 3d i wiem z jakiej strony patrzec na ryby w akwarium z obu stron żeby je odczytać. Ci z lotto nic nie robią w tej sprawie zupełny olew. Skandal dupki, hyhy

Xsara Sierpień 15, 2008 o 10:01 am

Ale wy niektórzy jesteście głupi;/;/ Szkoda wam 2 zł, żeby wygrać kilka milionów;// Nawet jak trafi się czwórkę, to już masz ponad 100zł;)) A jak akurat trawi się piątkę, albo szóstkę to już szkoda gadać;p;p Mój tata wczoraj trafił czwórkę, a niedawno mój wujek piątkę;p;p

ble Grudzień 2, 2008 o 3:37 pm

w T.S jest sporo dziwnych jazd np stała komisja która sie nie zmienia? od ładnych paru lat prowadzący który tez już siedzi tam bardzo długo… no i cała ich sieć lokalna która zbiera informacje na bieżąco gdzie i o której został puszczony kupon z jakimi numerami itp. Wystarczyło by aby np: powiedzmy 100 kolektur nie miało zasięgu i puściło 100tys zakładów wtedy im by nie było do śmiechu ale są zabezpieczenia przed takimi numerami. Moim zdaniem losowania powinny sie odbywać fair względem gracza. Czyli komisje stanowią sami gracze przed kamerami a prowadzący wyciąga z bębna kulki w jakimś tanim studiu. Wtedy już by tak sobie w kulki nie lecieli ;) chociaż ja ostatnio trafiłem 4 raptem 134zł dobre i to .

Optymista Styczeń 8, 2009 o 6:17 pm

hm, ciekawe czy TS polski jest włascicielem tych maszyn losujacych czy tylko je dzierżawi. Jeżeli to drugie to pewnie TS to machlojka.

Nie można komentować tego wpisu.

{ 1 trackback }

Previous post:

Next post: