Dyskusja: Lotto Organizer v0.5

Autor: Paweł Kata - Opublikowano: 17 lutego, 2008 · 34 odpowiedzi

Ten wątek założyłem specjalnie dla wszystkich, którzy mają pytania lub sugestie związane z ostatnią edycją programu Lotto Organizer. W komentarzach do tego wpisu będę odpowiadał na wszelkie pytania dotyczące funkcji zawartych w programie i wyjaśniał ewentualne niejasności.

Zapraszam do dzielenia się przemyśleniami odnośnie programu, jego wyglądu, funkcjonowania itp. Tylko dzięki Waszym sugestiom mogę uczynić Lotto Organizera jeszcze lepszym narzędziem, z którego wszyscy będziemy z powodzeniem korzystali. Ze swojej strony mogę zagwarantować, że każdy pomysł czy sugestia nie przejdą obok mnie bez echa.

Wpisy o podobnej tematyce:

{ 34 odpowiedzi }

gma Luty 17, 2008 o 12:35 pm

@Szulc:
Dla Twoich ustawień wynik podaje następujące informacje:

750695 > 5 8 11 18 19 21 28 29 30 35 42 45 (182) + [13, 6, 2, 0]
759470 > 5 9 18 19 24 25 36 37 39 45 47 48 (182) + [21, 5, 0, 0]
760994 > 4 5 11 14 16 19 24 29 30 35 42 45 (181) + [20, 5, 1, 0]

W kolejności, dla pierwszego przykładu:

750695 – numer porządkowy dwunastki, którą program sprawdził.
5 8 .. 42 45 – testowana dwunastka
182 – sumaryczna ilość wypadnięć liczb z dwunastki w badanym zakresie
13 – tyle w dwunastce wypadło „trójek”
6 – tyle „czwórek”
2 – tyle „piątek”
0 – tyle trafiono „szóstek”

Ten sam szablon obowiązuje dla pozostałych wyników analizy.

Szulc Luty 17, 2008 o 1:02 pm

Gma…wielkie dzieki…teraz troche to rozjasnilo ten tajemniczy „wynik”;)

P.S.
W kolejnych wersjach LO mozesz wrzucic takie krotkie wyjasnienie w pomocy.Pomoze to nowym uzytkownikom w opanowaniu programiku

Pozdrawiam

Szulc Luty 20, 2008 o 8:26 pm

Gma…a czy myslales nad tym zeby do LO dorzucic „parzyste” ale z DL?? Pozdrawiam

gma Luty 20, 2008 o 11:28 pm

@Szulc:
Jasne, że myślałem :-) Szkopuł w tym, że choć kursy są nieco korzystniejsze, to jednak częstotliwość losowań mnie na chwilę obecną odstrasza. ML masz losowane codziennie i masz dodatkowy bonus w postaci rzadko wypadających parzystych w ilości =10.

Ale… jeśli wyjdzie coś z testowania prognozy na Multi Lotku, to dorobienie tego samego dla Dużego nie będzie praktycznie żadnym problemem :-)

szulc Luty 21, 2008 o 11:37 am

ML jest o tyle dobry ze jest codziennie co wiaze sie wiadomo z duza iloscia danych…do statystyk:) Ale jesli bedziesz mial czas i checi pomysl o tym DL…moze ciekawych rzeczy sie o nim dowiemy :D
Pozdrawiam

gma Luty 21, 2008 o 7:37 pm

@Szulc:
Wiesz co… jak będzie zainteresowanie tematem, to myślę, że nie byłoby z tym problemu. W sumie czemużby nie uruchomić trzech kanałów zarabiania: parzyste w ML, parzyste w DL i liczby z zakresu 1-40 w ML :-)

statyk Luty 22, 2008 o 12:53 pm

Witam Paweł , odnośnie dwunastek DL mam pomysł , którym może być zainteresowanych wielu totkowiczów DL.

1/. Dać mozliwość wklejenia w obszar Dwunastki DL , swoich zbiorów 12 liczbowych w zakresie do 1 000 000.
2/. Dać możliwość posortowania tych zbiorów wg. najmniejszych ilość trafień 3-4-5-6.
3/. Dać mozliwość wpisania swoich liczb od 1-6 (tkz. twardych )
4/. Zrobić selektor i dać mozliwośc wyboru dwunastek z liczbami twardymi z obszaru najmniejszych ilości trafień.
Pozdrawiam

gma Luty 22, 2008 o 3:19 pm

@Statyk:
Witaj Statyku!

Na początku: dzięki za sugestie :-) Już myślałem, że nikt z blisko już dwóch tysięcy osób, które pobrały program (oczywiście oprócz Zena, Szulca i Bosniaka — dzięki Panowie!), nie mają nic ciekawego do napisania.

1/. Dać mozliwość wklejenia w obszar Dwunastki DL, swoich zbiorów 12 liczbowych w zakresie do 1 000 000.

Jeśli chodzi Ci o zwykłe wytnij-wklej, to od takiej zabawy jest w programie Notatnik :-) A jeśli masz na myśli coś konkretniejszego, to musiałbyś się nieco bardziej rozpisać nt. tego jak byś taką funkcję widział.

2/. Dać możliwość posortowania tych zbiorów wg. najmniejszych ilość trafień 3-4-5-6.

To można zrobić samodzielnie, importując plik do Excella lub OpenOffice.

3/. Dać mozliwość wpisania swoich liczb od 1-6 (tkz. twardych)

W zasadzie nie dodałem tej funkcji pierwotnie dlatego, że nie potrafię skutecznie wytypować takich liczb i zamiast bawić się w zgadywanie czy pseudo-analizy, wolę dostać gotowy zestaw liczb o wskazanej przeze mnie wydajności. Masz jakieś skuteczne sposoby na przewidywanie liczb, które można zaaplikować do zestawów/kuponów jako „twarde”?

4/. Zrobić selektor i dać mozliwośc wyboru dwunastek z liczbami twardymi z obszaru najmniejszych ilości trafień.

Sam nieraz zastanawiam się jaką wydajność miał konkretny zestaw liczb na przełomie różnych okresów, więc coś w stylu „google dla zestawów” będzie w kolejnej wersji.

Twoje sugestie już dodałem do pliku z pomysłami, a Ciebie proszę o rozwinięcie myśli :-)

statyk Luty 22, 2008 o 5:44 pm

Widzisz , ponad tysiąc ludzi pobrało LottoOrganizer i mało kto podał swoje sugestie. Czy wierzysz w to , ze wszyscy nie mają pomysłu na wytypowanie liczb twardych. Mnie się wydaje , że nikt takiej metody publicznie nie poda , bo nie będzie chciał zdradzić tego co wypracował przez kilka lub kilkanaście lat. Oczywiście nie ma takiej metody na 6 liczb , ale 1-2 można trafic od czasu do czasu w trójce. Zaproponuj typerom , niech kazdy podaje 3 liczby w DL w programie LottoOrganizer. Zobaczysz ilu ludzi bedzie trafiać 1-3 liczby w trójce. Mozna bedzie wybrac 6 trójek a nastepnie zrobić z nich system strefowy i zastosować filtry , chocby takie jak podaleś w ExL. Sprawa posortowania zbiorow jest oczywista i bez problemu można posortować w excelu ale miło by było robić to wszystko w jednym programie. Moja sugestia z selektorem to nic innego jak podwójna filtracja .

Szulc Luty 22, 2008 o 6:35 pm

W sumie czemużby nie uruchomić trzech kanałów zarabiania: parzyste w ML, parzyste w DL i liczby z zakresu 1-40 w ML :-)

Jestem za… :D

gma Luty 22, 2008 o 7:53 pm

@Statyk:
Odnośnie tego, po co umieściłem Dwunastki DL w Lotto Organizerze, wszystkie wątpliwości rozwieją się za jakiś czas, a konkretnie – gdy napiszę o tym artykuł na stronkę. Niestety w chwili obecnej muszę zająć się „pracą”, więc mam nieco mniej czasu na Lotto.

W typowanie na G-Lotto raczej się nie będę bawił. Dlaczego? Proste: ponieważ są już gotowe, rozkręcone miejsca, w których jest ekipa typujących i które są odwiedzane przez zainteresowanych typami. Wydaje mi się, że musiałbym zaproponować coś naprawdę wyjątkowego, żeby przeciągnąć typujących na swoją stronę, a nie mam na to czasu.

Zresztą… typowanie jako takie już mnie nie interesuje. Zbyt wiele czasu straciłem na zabawy ze statystyką i zbyt wiele pieniędzy wydałem, na testowanie moich teorii w praktyce. Moja prywatna diagnoza brzmi: to nie działa. Owszem, można się pobawić w typowanie — czemu nie — ale stałych pieniędzy z tego nie było i nie będzie.

Wolę proste sposoby, nie wymagające ślęczenia nad setkami losowań, łączenia ze sobą dziesiątek parametrów. Właśnie takim sposobem jest gra na parzyste, zwłaszcza odkąd wszystko, czego potrzeba do skutecznej gry, podaję jak na tacy na stronce.

Przykładowo: przed chwilą odpaliłem Lotto Organizera, zaktualizowałem bazę, kuknąłem na ostatnie losowania, ustawiłem parametry, zrobiłem prognozę i wiem, że dziś sobie robię dzień przerwy od obstawiania. 5 kliknięć i wszystko na dziś. Takie granie lubię :-)

@Szulc:
No to w następnej odsłonie możesz spodziewać się opcji gry na liczby z przedziału 1-40, bo zaczęło mnie korcić granie „na dwa fronty”. Gdy rozkminimy ten wariant obstawiania, na dalszy ogień pójdzie DL :-)

statyk Luty 24, 2008 o 4:41 pm

Witam Paweł , faktycznie lepszy wróbel w garsci jak kanarek na dachu i nie ma sprawy , temat DL uwazam za zakończony.

Wykresy bieżacych tendencji są bardzo dobre. Warto by było zrobić dla ML, DL, TSN, DE zdarzenia ze wsp. 1.75-2.6 , byłaby peła wygoda gry prawie na kazdy dzień.

Mam jeszcze pytanie jak uzupełnić baze ExL w programie ExRed v2.0 bo od jakiegoś czasu nie ma mozliwości aktualizować wyników. Bardzo byłbym wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam

gma Luty 25, 2008 o 1:01 am

@Statyk:
Wykresy bieżacych tendencji są bardzo dobre. Warto by było zrobić dla ML, DL, TSN, DE zdarzenia ze wsp. 1.75-2.6 , byłaby peła wygoda gry prawie na kazdy dzień.

Jasne, to już jest w planach :-) Planuję podejść do tego metodycznie: parzyste działają, to następne w kolejce są liczby z zakresu 1-40. Kolejna wersja programiku, analizy, prognoza i potem to samo z DL i na końcu TSN. W DE raczej nie ma co wchodzić, bo może być problem ze zdobywaniem aktualnej bazy losowań (nie znam nienieckiego, więc ciężko mi będzie rozpracować pewne istotne detale).

Mam jeszcze pytanie jak uzupełnić baze ExL w programie ExRed v2.0 bo od jakiegoś czasu nie ma mozliwości aktualizować wyników. Bardzo byłbym wdzięczny za pomoc.

Prosta sprawa. Zaktualizuj bazę w Lotto Organizerze, a następnie w okienku „Współpraca z programami DLRed i EXRed” wskaż ścieżkę do EXReda i wyeksportuj plik el.txt. Po ponownym odpaleniu EXReda będziesz miał świeżą bazę. Gdyby coś nie działało, usuń najpierw stary plik el.txt i wtedy dokonaj eksportu „na świeżo”.

statyk Luty 25, 2008 o 3:18 pm

Witam , tak zrobiłem jak i piszesz i pomogło , za co bardzo dziekuje.

Friend Luty 26, 2008 o 10:48 pm

Mam nowy pomysł ;) dawno mnie nie było.
Gdzieś trafiłem wykres dla parzystych…
I tak dalej, obrazek byłby najlepszy ale opiszę.

Znalazłem swoje powiedzmy 5 liczb do ML/DL.
Robię historyczny wykres, poziomo losowania, pionowo ilość trafień z tych 5 typowanych.
Pierwszy kłopot to zygzaki, jakoś nie oglądalne.
Robimy średnią kroczącą z 10, już dużo lepiej ;)

Da się z tego wymagikować jakieś trendy, ja proponuję ukłon w kierunku giełdy i wyczarowanie RSI … na przykład.

Dorzucę jeszcze coś ciekawego.
Zaczynamy kombinację z niskim RSI i IMI, kończymy na górę dowolnego z nich.

Trochę patyk do ula, ale może dojdziemy do czegoś.
A potem zrobimy sieć a’la SETI, i policzymy sobie rokujące kombinacje.
Ja się piszę ;)

Friend Luty 26, 2008 o 10:50 pm

Zmiana?

gma Luty 27, 2008 o 12:48 am

@Friend:
Wiesz co… poczytałem trochę o tym, co proponujesz i jakoś ciężko mi się przekonać do zastosowania wskaźników wykorzystywanych w analizie giełdowej do Lotto. Masz może jakieś przesłanki, które sugerowałyby pozytywne wyniki stosowania takich analiz?

I o co Ci chodziło z tą zmianą? ;-)

Friend Luty 27, 2008 o 6:26 pm

Matematycznie trochę sobie nie radzę.
Mam jakąś kolejną koncepcję i nie boję się pracy w excelu, ale wiele rzeczy nie umiem ująć w formułki.
Chciałbym opisać pomysł słowami i obrazkami.

Poproszę o malutką zakładeczkę w dziale „dyskusje” na nowe pomysły i wzajemną pomoc.

As Marzec 7, 2008 o 10:13 pm

Witam
No wreszcie znalazlem kolejny kant programu w oprogramowaniu
D.L. Red v 1.0. Prosze podstawic do pelnego zbioru filtr ustalajacy ilosc liczby pierwszch w kombinacji.Dokonujac redukcji pelnego zbioru tym filtrem gdy chcemy otrzymac tylko trzy liczby pierwsze w wyniku redukcji program dmuchnie grajacego zanizajac o jede stopien wygrana.
Przykladem jest wczorajsze losowanie 1, 7, 13 ,15,29,44 .
Czyli ta kombinacia ma trzy liczby pierwsze 7, 13, 29.
Aby uzyskac wylosowana kombinacje przez mafie z Totalizatora filtr nalezy ustawic aby pozostawil 4 liczby pierwsze a nie prawidlowo tylko 3 liczby pierwsze.
Tak wiec program reducyjny dyma naiwniakow z kasy za obstawione zaklady. Czyli naiwniak musi obecnie brac poprawke w ustawieniach tego filtra.
Ciekawy jestem ile takich kantow jeszcze jest ukrytych w tym programie redukujacym zasoby finaansowe grajacego naiwniaka.
Kolega moj poradzil sobie z drukowaniemm zakladow na kuponach poprzez podstawienie pliku do programu Multilotto 4,15 Prokopiuka , Po prostu trzeba przerobic plik tekstowy aby mogl go dostosowac do Prokopiuka programu.
Z pana tresci wynika iz poszukujesz pan kasy sugerujac naiwniakom sciepe za wciskany kit za pomoca ktorego grajacy moze tylko przegrac postawiona kase.
Chciec ,a umiec cos zrobic to dwie skrajnosci .
Jak na razie to dosc prostego programu nie umie pan bezblednie dostosowac do wymagan uzytkownikow.

gma Marzec 10, 2008 o 11:04 am

@As:
Dziękuję za rozpracowanie błędu w programie. Faktycznie, program błędnie klasyfikuje jedynkę jako liczbę pierwszą podczas gdy nie jest ona ani liczbą pierwszą, ani złożoną. Niestety, aktualnie nie mam jak tego poprawić i ten błąd zostanie usunięty dopiero wtedy, gdy w Lotto Organizerze pojawią się funkcję do skracania systemów.

Z pana tresci wynika iz poszukujesz pan kasy sugerujac naiwniakom sciepe za wciskany kit za pomoca ktorego grajacy moze tylko przegrac postawiona kase.

Zgadza się, proszę o dobrowolne datki, a czy obstawiając parzyste można tylko przegrać… z tym się nie zgodzę. W dyskusję na ten temat nie będę sie z Panem wdawał. Wszytko co mam do powiedzenia jest w moich publikacjach i albo się Pan z nimi identyfikuje, albo nie. Oczywiście wolny kraj, wolna wola. Nie krytykuję Pana postawy, ale obstaję przy swoim: na parzystych można wygrywać.

Chciec, a umiec cos zrobic to dwie skrajnosci.

Zgadza się. Ja mogę i jedno i drugie. Co z tego, skoro nie mam czasu? Praca magisterska jest dla mnie NAJWAŻNIEJSZA i tyle. Lotto na kilka tygodni schodzi na dalszy plan i choć nie zrezygnuję z rzadszego uaktualniania strony oraz udzielania się w komentarzach oraz innych forach, to na pisanie programu chwilowo nie mam czasu. Kropka. Niech Pan, Panie Waldemarze, to w końcu zrozumie.

Jak na razie to dosc prostego programu nie umie pan bezblednie dostosowac do wymagan uzytkownikow.

Nie mam obowiązku być na każde Pańskie zawołanie, bo Pan tak chce. Jeśli ma Pan problem i nie może go rozwiązać, to albo Pan poczeka aż będę w stanie się nim zająć, albo proszę sobie poradzić samemu. Nie wziąłem od Pana żadnych pieniędzy, więc nie mam wobec Pana żadnych – choćby moralnych – zobowiązań.

Swoją drogą… krytykuje mnie Pan za proszenie o datki i jednocześnie *żąda* wprowadzenia Pańskich poprawek do programów natychmiast i za friko „bo tak”. Jest Pan dorosłą osobą, więc proszę przestać zachowywać się jak jakiś pieniacz i albo cierpliwie poczekać albo rozwiązać swoje problemy samodzielnie.

As Marzec 10, 2008 o 1:37 pm

Witam
Panie Pawle problem blednego dzialania DL.Red v 1,0 tkwi w dzialaniu filtra ustallajacego ilosc liczb pierwszych w generowanym zbiorze wedlug ustawienia grajacego naiwniaka.
W praktyce wyglada to tak gdy w tym filtrze grajacy obstawi tylko jedna ilosc z 7 kombinacji np ze program ma pozostawic kombinacie tylko z trzema liczbami pierwszymi to program filtra pozostawia w generowanych kombinaciach nie zadane obstawione trzy liczby pierwsze lecz tylko dwie liczby pierwsze.Czyli do zadanego parametru filtra nalezy dodac plus jeden i otrzymamy prawidlowe dzialanie filtra ktore jednak umozliwia obecnie generowanie w zbiorze tylko kombinacji zawierajacych tylko do pieciu liczb pierwszych.
, a nie 6 bo niema okienka nr 7 w tym filtrze.
Taki fachowiec jak pan ,,dysponujacy,, kodem zrodlowym do tego programu powinien sobie poradzic w ciagu max. dwuch godzin i dokonac prawidlowej modyfikacji.
A teraz fakty za friko dzis nikt palcem nie kiwnie.
Napisanie nowego programu to koszt okolo szesciu tyusiecy zeta. Problem tkwi nie w kasie za program ale w umiejetnosciach programistow ktorzy w 95% psia mac to szablonowcy.
Proponowalem panu, ze zaplace panu za dodanie do tego programu okolo pieciu filtrow i wprowadzenie mozliwosci drukowania generowanych zakladow na kuponie.
Faktem jest ,ze do tej pory nie sprecyzowal pan swoich oczekiwan finansowych.Proponowalem panu tez swinansowanie wprowadzeniaa moich modyfikacji za friko w wykonaniu zleconego programisty na moj wylaczny koszt, bo pan wciskasz ciemnote iz nie masz czasu na modyfikacie.
Tak wiec proponuje co najmniej tysiac zeta za dopisanie do tego programu moich uzupelnien filtrow i modyfikacji.
W zamian nic nie oczekuje.
Panie Pawle dzis sie placi za umiejetnosci ,a nie za magisterski papierek. Ja nie mam skonczonych studiow , a zdobylemm tytul Mistrza Techniki i Racionalizacji Polski.
Panie Pawle konkrety na stol, a nie wciskanie bajerow.
Tylko dysponent programu nie moze dokonywac modyfikacji programu bez uprzedniej zgody jego wlasciciela.
No to ma pan teraz problem do ujawnienia.
Prokopiuk ma ten sam problem co pan, bo jest tylko dysponentem programu.
As.

gma Marzec 11, 2008 o 2:50 pm

@As:
Panie Waldku… skoro jest Pan tak silnie przekonany, że nie mam kodu do własnego programu, to po co traci Pan swój własny, cenny czas i do tego jeszcze zaśmieca mi stronkę swoimi żalami? Po co proponuje mi Pan wynagrodzenie?

Napisałem już wszystko, co miałem do napisania w kwestii wprowadzania poprawek i usprawnień. I to w kilku miejscach na tej stronie oraz w naszej korespondencji.

Nie oddam kodu źródłowego. Poprawki wprowadzę gdy będę miał czas.

Jeśli to Panu nie odpowiada, to uprzejmie proszę, niestety na własną rękę bo nie mam jak w tym Panu pomóc, odszukać rzekomego „autora” moich programów i z nim się dogadywać. Gwarantuję, że prędzej czy później i tak wróci Pan do mnie, a koło się zamknie.

> Panie Pawle konkrety na stol, a nie wciskanie bajerow. Tylko
> dysponent programu nie moze dokonywac modyfikacji programu bez
> uprzedniej zgody jego wlasciciela.

Oj za mało Pan wie o programowaniu, żeby mieć choćby cień świadomości tego ile czasu i pracy wymaga wprowadzanie poprawek do programu, który powstawał w ciągu czterech lat, którego ostatnia aktualizacja odbyła się grubo ponad rok temu, który był pisany w nieaktualnym już dziś środowisku programistycznym, przy wykorzystaniu komponentów, do których nie ma się już dostępu oraz w innym języku programowania niż ten, z którego korzystam dziś. O przypominaniu sobie zastosowanego nazewnictwa zmiennych oraz funkcji i lokalizacji odpowiednich fragmentów programu już nie wspominam.

Proszę zrozumieć: jak piszę, że nie mam na to teraz czasu, to nie mam na to teraz czasu i kropka.

> No to ma pan teraz problem do ujawnienia. Prokopiuk ma ten sam
> problem co pan, bo jest tylko dysponentem programu.

Nie mam żadnego problemu. Chyba, że tylko z Panem i Pana przekonaniami.

As Marzec 12, 2008 o 2:36 pm

Witam
Po wczorajszym loswaniu podstawiajac parametry filtrow do redukcji zbioru praktyka dowiodla ,ze grajacy naiwniak powinien nie stosowac filtra ustalajacego ilosc liczb pierwszych w generowanych kombinaciach. Losowanie za pomoca animacji do losowania gier liczbowych dla D.L. ustalilo wynik 1 ,3, 11, 13, 32, 49 ,czyli liczby pierwsze to 3, 11, 13. Aby prawidlowo uzyskac wynik nalezy ustawic filtr aby pozostawil tyllko, az 5 liczb pierwszych w generowanych kombinaciach. Na inne uchybienia brogramu szkoda czasu.
Liter bym nie zawracal bo mam program Multilotto dysponenta S.Prokopiuka. i program Duzy Lotek RED.
Programy te maja swoje wady, czyli rozne filtry i inne formy zapisywania do pliku gerowanych zbiorow ,czyli nie sa kontabilne z soba. Znam plusy i minusy tych programow.
Program D.L.Red v 1,0 ma jeden dobry filtr ktorego nie maja pozostale programy tym filtrem jest liczby kolejne w bloku
/poziomie tabeli/. Ja docenniam wartosc redukcyjna tego filtra. Atutem programu jest rozklad liczb w tabeli
7 rzedow po 7 kolumn na podstawie ktorego mafia nie ustala wynikow losowania programu animujacego.
Wystarczy tylko spojrzec na rozmieszczeie liczb w diagramie kuponu do gry .Tak ,tak wczorej turysta za szostke bedzie mial wyplacone dziewiec milionow zeta ,a kupon powedruje do kant biznesmena na pokrycie lewej kasy.
Panie Pawle przyjmie pan zaklad przeciw mojemu twierdzeniu, ze zaklad zostal zawarty w kolektorze miesczczacej sie na stacji paliwowej lub supermarkecie, czyli tam gdzie mozna zawrzec zaklad powyzej godz. 20,00.
Jak na razie bajerowanym naiwniakom pozostaje tylko czekac, az znajdzie pan czas i dopiero z tytulem magistra dokona pan modyfikaacji powyzszego programu w co watpie.
Pozostali w Polsce pseldo programisci to programisci szablonowcy. Z tresci pana wypowiedzi jasno wynika ,a co wynika to niech czytelnicy osadza sami.
Dysponent programu Lotto Win.4.0 tez juz tego programu nie zmodyfikuje ,bo autor sie usamodzielnil i ma bylego wspolnika w nosie.
Tak ,tak za zludzenia o wygranej za pomoca tandetych programow i nie znajomosc kuchni tego interesu nalezy pare zeta co losowanie rzucic na tace dla mafii.
As

As Marzec 12, 2008 o 11:26 pm

Witam
Pytam czym nalezy zastapic filtr blednie regolujacy ilosc liczb pierwszych w generowanych kombinaciach, aby uzyskac bezbledny wyniik tego filtra. Ja wiem, a pan dysponent programu odpowie Nam na to proste pytanie.
Mafiozo Rebiszewski podal ze szczesliwiec sam wczoraj wytypowal liczby na 9 baniek w Lodzi w kolektorze przy ul.Kilinskiego. Pytam co z zakladem postawie nawet kilka tysiecy zeta przeciw takiemu bajerantowi jak pan .
As

As Marzec 28, 2008 o 10:57 am

Witam
Panie Pawle praktyka zastosowania programu D.L.Red v 1.0 dowodzi iz grajacy naiwniak tym programem przeciw mafii z Totalizatora po zastosowaniu filtra Kolejnosc poziomo przegral by postawiona kase na to losowanie.Wizualna animacia na podstawie danych z serwera ustalila kombinacie
5, 13, 20, 21, 28, 46. Daje to uklad liczb kolejnych w poziomie 2,2,1,1. Pozostawiajac filtr o tych parametrach nie odznaczony grajacy naiwniak traci postawiona kase na to losowanie. Praktyka dowodzi iz aby uzyskac prawidlowe zastosowanie filtra nalezy pozostawic uklad w filtrze 2,2,2
a nie prawidlowo 2,2,1,1. Aby wygrac z mafia nalezy dysponowac perfrkcyjnym programem .Ja juz odkrylem dwa blednie dzialajace filtry.
Powyzszy ,ale tylko prawidlowo dzialajacy filtr jest filtrem skutecznie redukujacym ilosc zakladow z podstawionego zbioru kombinacji.Filtr ten nie posiadaja znane mi nastepne pic programy dla naiwniakow.
Panie Pawle nie chcial bym byc na pana miejscu w dniu w ktorym znajdzie pana grajacy naiwniak ktory postawil 20 lub dziesiec tysiecy zeta ,aby sie zmierzyc z mafia za pomoca pana programu D.L. Red v1.0 i przegral postawiona kase.
Tak wiec ja przestrzegam grajacych naiwniakow przed stosowaniem powyzszego PIC programu.
Pozostaje mi zlozyc panu publicznie oferte niech grajacy czytelnicy pana osadza.
Proponuje panu piecset zeta za udostepnienie kodu zrodlowego do blednie dzialajacego programu DL.Red v1.0 .
Podpisze panu notarialnie ,ze po wprowadzeniu zmian usowajacych zauwazone bledy i wprowadzeniu moich inowacji do programu ,programu z kodem nikomu nie udostepnie.
Wtej chwili w Poznaniu programista oczekuje na moje zlecenie i kod zrodlowy.Oczywiscie ja zaplace mu za wprowadzone modyfikacie.
Sprawa jest prosta jezeli pan posiada kod zrodlowy.
Odkryte przeze mmnie dwoch blednie dzialajacych filtrow elminuje calkowicie pana program z praktycznego stosowania przez grajacych naiwniakow. Nie zycze panu spotkania sie z osobami ktore stosujac pana program przegraly znaczaca kase.
Jeszcze jedno tego filtra nie da sie zastapic innym filtrem w tym programie.
O pana stronie swiadczy zainteresowanie jej posiadacza ,czyli przez 16 dni nie raczyl zajrzec na swoja strone.
Oczekuje na konkretna i logiczna odpowiedz bez picu.
As czyli Waldemar.

gma Marzec 28, 2008 o 11:37 am

Witam Panie Waldemarze

Aby wygrac z mafia nalezy dysponowac perfrkcyjnym programem. Ja juz odkrylem dwa blednie dzialajace filtry.

Dziękuję za zgłoszenie tych błędów.

Panie Pawle nie chcial bym byc na pana miejscu w dniu w ktorym znajdzie pana grajacy naiwniak ktory postawil 20 lub dziesiec tysiecy zeta ,aby sie zmierzyc z mafia za pomoca pana programu D.L. Red v1.0 i przegral postawiona kase.

W licencji programu jest stosowna klauzula, którą „naiwniak” (jak to Pan nazywa użytkowników programu) akceptuje użytkując program, dlatego *niczego* nie muszę się obawiać.

Proszę nie zrozumieć mnie źle: moim celem nie jest świadome działanie na niekorzyść użytkowników – po prostu jest to programistyczny błąd w programie – zdarza się każdemu, ale skoro Pańska wypowiedź brzmi jak pogróżka, to właśnie taką mam na tą „zaczepkę” odpowiedź.

Tak wiec ja przestrzegam grajacych naiwniakow przed stosowaniem powyzszego PIC programu.

Niestety, biorąc pod uwagę fakt, że od dłuższego czasu tylko Pan pisze do mnie w sprawie DLReda odnoszę wrażenie, że po ponad trzech latach od zaniechania jakiegokolwiek rozpowszechniania programu, który Pan otrzymał ode mnie ot tak, grzecznościowo (czego, nawiasem mówiąc, teraz BARDZO żałuje), jest Pan jego jedynym aktywnym użytkownikiem.

W zasadzie to powyższą wypowiedzią obraża Pan wyłącznie siebie — jedynego „naiwniaka”.

Podpisze panu notarialnie, ze po wprowadzeniu zmian usowajacych zauwazone bledy i wprowadzeniu moich inowacji do programu, programu z kodem nikomu nie udostepnie. Wtej chwili w Poznaniu programista oczekuje na moje zlecenie i kod zrodlowy. Oczywiscie ja zaplace mu za wprowadzone modyfikacie. Sprawa jest prosta jezeli pan posiada kod zrodlowy.

A Pan dalej swoje… już Panu pisałem: uważa Pan, że nie mam kodu do programu, to niech mi Pan nie zawraca głowy.

Odkryte przeze mmnie dwoch blednie dzialajacych filtrow elminuje calkowicie pana program z praktycznego stosowania przez grajacych naiwniakow.

Po pierwsze: proszę pamiętać, że pisze Pan o sobie.
Po drugie: niech nawet te dwa filtry mają usterki, to co? Reszta programu jest do bani?

O pana stronie swiadczy zainteresowanie jej posiadacza, czyli przez 16 dni nie raczyl zajrzec na swoja strone.

Oj… przez 16 dni dużo się działo na stronie, zwłaszcza w dziale prognozowanie i ostatnio — na forum. Pana zaczepne wypowiedzi ŚWIADOMIE zignorowałem i, jeśli zajdzie taka konieczność, będę to robił dalej.

Oczekuje na konkretna i logiczna odpowiedz bez picu.

Konkretniejszy już nie jestem w stanie być, więc mam nadzieję, że jest Pan zadowolony.

Swoją drogą… czas, który Pan poświęcił na słowne potyczki, mógł Pan „zainwestować” we współpracę z tym najemnym programistą i już miałby Pan swój program gotowy.

Aha… okazuje się, że mogę być konkretniejszy…

Zdecydowałem, że DLRed i EXRed nie będą już dalej rozwijane. Więcej, jeśli kiedykolwiek pojawią się w Lotto Organizerze funkcje związane z redukcją systemów, to NA PEWNO nie nastąpi to w najbliższym czasie.

Ostatnia ankieta przeprowadzona na G-Lotto wykazała bardzo niewielkie zainteresowanie grą w ten sposób, więc nie widzę powodu, żebym w programie rozwijanym praktycznie pro publico bono dodawał funkcje, z których skorzysta zaledwie garstka osób.

Skoro nie widzi Pan możliwości praktycznego wykorzystania DLReda ze względu na jego wady, to – jako autor – sugeruję znalezienie innego narzędzia, które całkowicie spełni Pańskie wymagania.

PS. Jeśli nadal ma Pan jakieś pytania, to proszę zadać je w stosownym dziale na forum.

As Marzec 28, 2008 o 9:39 pm

Witam
Chce pana pocieszyc ,ze nie zawieralem zakladow z mafia stosujac pana program. Czytelnik stosownie pana osadzi za to ,ze nie chce pan umozliwic mi dokonania modyfikacji na moj koszt twierdzac ,ze juz pan w tych programach nie poprawi nawet wykrytych przeze mnie bledow.
Szkoda mojego czasu itd.

As Marzec 29, 2008 o 4:57 pm

Witam
Filtry redukcyjne dzialaja na chybil trafil dla jednych kombinacji poprawnie a dla innych blednie bez mozliwosci korygowania ominiecia blednej redukcji.
Kazdy picer ma wielkie aspiracje ,ale nie sa one adekwatne do jego praktycznych umiejetnosci o czym swiadczy jakosc programu itd.
Picuj pan dalej tych naiwniakow ,ale predzej czy pozniej dojda oni do moich wnioskow. Baj baj

Szulc Marzec 29, 2008 o 8:25 pm

As co ty zes sie tak uparl…czy zaplaciles ciezkie pieniadze za ten program ze teraz masz pretensje i skladasz reklamacje??
Stary..nikt cie nie zmusza do korzystania z niego. Jesli uwazasz ze ma bledy i jest do bani to skasuj go z dysku i po sprawie!! A moze jednak podoba Ci sie DLred pomimo ze sa w nim bledy, probujesz swoja agresja i podejsciem wymusic na Gma zeby te bledy poprawil?? No to chyba nie tedy droga!! Nie prosciej byloby poprosic??

As Marzec 30, 2008 o 2:17 am

Witam
Naiwni sie nie sieja lecz rodza. Jezeli dysponent programu posiadal by kod zrodlowy do programu to po zgloszeniu bledow przez uzytkownika natychmiast poprawil by dzialanie filtrow, a nie wymijajaco wciskal kit. A teraz fakty , aby poprawic program trzeba posiadac kod zrodlowy programu i umiejetnosci programisty , a nie tylko picera.
Pan Pawel honor ma w literach. Prosze przeczytac uwaznie poprzednie moje wypowiedzi z ktorych wynika ,ze domniemany autor programu nie jest zainteresowany usunieciem zauwazonych przeze mnie bledow w filtrach.
Aby nie uzyskac pic odpowiedzi zaproponowalem iz ja zaplace za udostepnienie kodu i za programiste ktory te bledy usunie na moj wylaczny koszt.
Uparlem sie dlatego ze koncepcia programu jest dobra.
Do programu nalezy wprowadzic kilka modyfikacji i usunac bledne dzialanie co najmniej dwoch filtrow.
Program posiada inowacyjny filtr kolejnosc liczb w poziomie ukladu tabeli Rzedow 7 Kolumn 7 wedlug ktorego mafia z Totalizatora nie ustawia wyniki animacji losowan.
Ja bylem na losowaniu i znana mi jest kuchnia tego interesu.
Naiwniak zawierajacy zaklad do 21 jest pewnym dawca kasy na tace dla mafii. Moim celem jest pomniejszenie dochodow mafii,a do tego potrzebne jest perfekcyjny program posiadajacy okolo 60 filtrow.
Kasa na program to nie problem ,ale problem jest z programista fachowcem do napisania programu.
Prosze podac swoj emeil to przesle tablice nowego programu.
Z panem Pawlem z uwagi na jego wciskany kit nie jest mozliwe dogadanie sie. W podobnej sytuacji jest dysponent programu LottoWin 4,0 z Zdunskiej Woli i dysponent Multilotto 4,15 Sebastian Prokopiuk, ale mial on odwage sie przyznac , a nie picowac ze jest autorem. Program ten jak na razie w tepie dzialania nie ma rownych sobie, a byl by idealny dopiero po dolozeniu okolo 20 filrow i usunieciu kilku ograniczen.
To wszystko.

Szulc Marzec 30, 2008 o 9:42 am

Ok…to ze DLred ma jakies tam bledy w filtrowaniu (nie „bawilem” sie nim wiec nie wiem o jakie filtry chodzi…ale to nie w tym rzecz) to juz wszyscy wiemy i nie musisz o tym pisac za kazdym razem.
Jak sie domyslalem jestes bardzo mocno zainteresowany jednad DLredem co sam napisales bo „cos” w sobie ma.
Twierdzisz ze Pawel nie jest autorem DLreda tylko dysponentem. To pomysl w ten sposob. Skoro by zlecil napisanie tego programu jakiemus programisty to oboje wiemy ze musialby „pare” zloty zaplacic za niego. A czy on Tobie go sprzedal czy dostales za free?? Wiec gdzie tu logika?? Tylko nie pisz ze jest zwiazany z mafia i dziala na jej zlecenie itd. Podobnie ma sie sytuacja z LO. Poniewaz jest dosc duze zainteresowanie programem Gma postanowil go rozwijac. Rowniez go udostepnia za free wiec sila rzeczy musi byc jego autorem. O tym programie moge sie wypowiedziec bo go uzywam, dziala i mozna przy odrobinie szczescia i pomyslunku zarobic pare groszy.
As…odpusc sobie agresje i atak jesli zalezy Ci na tym programie. Ja bym na Twoim miejscu skontaktowal sie z Pawlem i na spokojnie pogadal i jesli naprawe chcesz mu zaplacic za poprawki to wydaje mi sie ze zrobil by je dla Ciebie. Inaczej nic nie zwojujesz!!!

As Marzec 30, 2008 o 12:37 pm

Witam
Fakty. Prosze dokonac analizy moich i pana Pawla wypowiedzi
Ja proponuje kase za udostepnienie kodu zrodlowego i daje gwarancie notarialna .ze po wprowadzeniu modyfikacji programu przez programiste na moj wylaczny koszt osobom trzecim nie udostepnie. W odpowiedzi pan Pawel zeni wymijajacy kit. Ponad to dwukrotnie telefonicznie z Nim rozmawialem,a gdy zorjetowal sie ,ze nie mozna mnie picowac przestal odbierac telefony. To z rozmowy telefonicznej doszedlem do wniosku,ze Picer nie jest autorem programu tylko dysponentem i nie potrafi naprawic blednie dzialajacych filtrow. Wiekszosc programow do gier liczbowych jest zerznieta z zagranicznych programow jako szablony. Tak wiec z panem Pawlem za zadna cene nikt interesu nie zrobi.Aspiracje a praktyczne umiejetnosci to dwie skrajnosci u pana Pawla. Uwidacznia sie to w czestych modyfikaciach Lotto Organizera.
Jak sadze z pana wypowiedzi jest pan latwowierna osoba.
Zasmuce pana pan A.Adamczyk potwierdzil mi gdy bylem na losowaniu w POLSACIE ,ze wie o istnieniu nie tylko oprogramowania do wizualnej animacji gier liczbowych , ale i o programie do kalkulacji losowania symulujacego kalkulacje gry Multilotek na podstawie zawartych zakladow przez Naiwniakow. Program ustala kombinacie 20 liczb jakie maja byc wylosowane przez program animujacy ,aby na dzien zawarcia zakladow Totalizator poniosl max, minimum kosztow.
W podobny sposob dzialaja firmy przyjmujace zaklady bukmaherskie. Tak wiec szanse pana na ogranie Bukmahera sa skrajnie minimalne. Prawnie nawet taki jak ja mafii moze skoczyc na dyszel,bo zaden prorok nie zgodzi sie na efektywne prowadzenie sprawy .Mafia dysponuje w skali roku co najmniej 120 milionami zeta do podzialu.Dlatego co wybory zwycescy wstawiaja swojego czlowieka ,aby nadzorowal podzial tej kasy.
Latwo wiernosc praktycznie bywa kosztowna.
As.

Szulc Marzec 30, 2008 o 2:47 pm

po 1. nie uwazam sie za osobe latwowierna. Odpowiem to na przykladzie Lotto Organizera. Gdyby Pawel specjalnie chcial wprowadzac bledy w programach zeby „naiwniacy” wtapiali kase na rzecz „mafi” to wierz mi ze predzej czy pozniej zauwazlibysmy to. Bawie sie LO od miesiaca (z roznymi czasmi efektami) ale wiem ze ten program pomaga w „walce” z bukami. To ze jest blad w DLred to chyba ludzka rzecz, zle cos tam obmyslal, policzyl itd i tak wyszlo. Nikt z nas nie jest geniuszem i niomylnym. To ze zauwazyles to… punk dla Ciebie. Bardzo Ci zalezy na tym aby ten blad usunac wiec po raz kilejny powtazam…zrob to w normalny sposob.
po 2. nie zamierzam ograc buka z tego wzgledu ze sie nie da!!! Mam tego swiadomosc, gre traktuje bardziej jako ciekawostke i zabawe przy okazji ktorej mozna zarobic w miesiacu pare groszy. Nie traktuje togo jako zrodla utrzymania i dochodu. Ale w przeciwienstwie do mnie odnosze wrazenie ze Ty Panie Asie chyba bardzo emocjonalnie podchodzi do „mafi”, moze probujesz z tego zyc dlatego tyle w Tobie zlosci jak ci nie idzie
po 3. skoro masz taki info odnosnie rzekomych programow do wizualnej animacji losowan to po co probujesz w to grac…przeciez i tak wszystki losowania sa ustawione…wiec nie wygrasz!!
po 4. widac ze wiedz odnosnie programow jak to ma wygladac i liczyc masz duza…pytanie?? czemu nie zlecisz komus zeby napisal od poczatku do kona program skoro i tak chcesz np. Pawlowi za to zaplacic??

gma Marzec 30, 2008 o 7:54 pm

Dzięki za wstawienie się w moim imieniu, Szulc. Niestety Pan Waldemar (As) pewnych informacji nie chce przyjąć do wiadomości, dlatego uważam, że szkoda Twojego cennego czasu — ja już dawno temu przekonałem sie, że nie da się go przekonać do swoich racji, więc powiedziałem, co miałem do powiedzenia i już nie reaguję na jego zaczepki.

Wątek zamykam, a jeżeli są jeszcze jakieś niejasności, to prosiłbym, aby je przenieść na Forum.

Nie można komentować tego wpisu.

Previous post:

Next post: