Bieżące informacje

Autor: Paweł Kata - Opublikowano: 20 czerwca, 2006 · 2 odpowiedzi

W związku z tym, że od dawna na stronie nie pojawił się żaden artykuł, kilka informacji ogólnych.

Powodem zastoju jest, jak na każdego studenta w tym okresie przystało, sesja. Niestety jest to najcięższa sesja na studiach i praktycznie cały wolny czas poświęcam nauce (marzę o tym, żeby mieć wolny wrzesień). Na szczęście już niedużo zostało, więc pod koniec przyszłego tygodnia na stronę zawita jakiś tekst.

Dla osób zainteresowanych LottoOrganizerem informacja, która może na pierwszy rzut oka zniechęcić. Mianowicie LottoOrganizer przechodzi proces przenoszenia na inny język programowania. Postanowiłem pisać go w C# ze względu na dużo łatwiejsze przeportowanie go na inne systemy operacyjne. Mam tu szczególnie na myśli systemy rodziny Linux (więcej na mojej stronce Linux w praktyce), ale ucieszę się, jak ktoś zdoła go odpalić np. na OSX. Program będzie wymagał platformy .NET 2.0, dlatego osoby zainteresowane zachęcam do zaopatrzenia się w nią już dziś.

Tyle na dziś, trzymajcie kciuki za sesję :-)

Wpisy o podobnej tematyce:

{ 2 odpowiedzi… przeczytaj lub dodaj własny }

Łukasz "Ace" Bobiński Lipiec 25, 2006 o 4:20 pm

c# i portowanie na inne platformy, to wedlug mnie tak srednio wyjdzie :) Mono z tego co wiem nie jest jeszcze w wersji final, to czy nie lepiej juz pisac w Java, badz Python pyWidgets? :)

.NET 2.0 mam juz od dawna :)

gma Lipiec 25, 2006 o 5:07 pm

Oczywiście, że można, niemniej jednak Java i Python są strasznie wolne. Odnośnie MONO sprawa ma się tak, że autorzy już praktycznie mają działającą (aczkolwiek zabugowaną) implementację Windows Forms, więc w przyszłości może być tylko lepiej. Już pojawiają się pierwsze udane próby przeniesienia aplikacji .net na linuksa/mono, np. program graficzny paint.net, dlatego właśnie skłaniam się ku c#. Pozostają też kwestie licencji, na jakiej można dystrybuować programy stworzone w niektórych środowiskach, a z tego co wiem #develop oferując zaawansowane możliwości nie stawia żadnych „ograniczających” warunków.

Skomentuj

Previous post:

Next post: