Jesteś Lotto-Traperem czy Lotto-Łowcą?

by gma on 6 października, 2006

“Lotto-Traper? Lotto-Łowca? O czym on gada?”, pewnie się zastanawiacie. Tytuł artykułu może nieco dziwić, jednak jest w nim ukryta specyficzna logika. Co wspomniane profesje mają wspólnego z Lotto? Otóż całkiem sporo…

Zatrzymajmy się na chwilę przy charakterystyce wymienionych profesji.

Ludzie będący traperami i łowcami dążą to tego samego celu: upolować zwierzynę. Istnieje jednak między nimi subtelna różnica… w sposobie polowania.

Łowca to osobnik, który zna naturę zwierzyny, jej zwyczaje, najczęściej wykonywane działania. Wie jak się rusza, gdzie spędza najwięcej czasu itp. Dzięki temu może podążać za nieustannie zmieniającą położenie zwierzyną i w decydującym momencie oddać w jej kierunku celny strzał.

Traper to osobnik, który również zna zwyczaje zwierzyny. Wie gdzie się pojawia, jak się rusza, którymi ścieżkami chodzi. Ta wiedza pozwala mu rozłożyć w kluczowych miejscach pułapki i spokojnie czekać, aż ofiara sama wpadnie w jego sidła.

A teraz wracamy do gier liczbowych…

Spróbuj przez chwilę zastanowić się kim jesteś, jeżeli chodzi o gry Lotto.

Czy jesteś łowcą, który codziennie dokładnie analizuje liczby, obserwuje ich wypadalność, sprawdza w jakich odstępach się pojawiają i na jak długo, niejako podążając za nimi i podejmując co pewien czas próbę strzału?

Czy może jesteś traperem, który najpierw dokładnie zastanawia się jakie liczby chce upolować, obserwuje ich zachowanie, opracowuje najskuteczniejszą pułapkę, a następnie zastawia ją we właściwym miejscu i cierpliwie czeka, aż się w nią złapią?

Dobrze się nad tym zastanów, gdyż każda z tych profesji wymaga innego zaplecza.

Lotto-Łowca musi posiadać dużo czasu na codzienne analizowanie i badanie liczb. Gdy jest pewien swoich prognoz, wytacza działo w postaci pojedynczego zakładu lub systemu i stara się “ustrzelić” jak najwięcej liczb za jednym zamachem.

Z kolei Lotto-Traper nie musi spędzać aż tyle czasu na analizach. Wystarczy, że raz wybierze liczby i, bazując na wysnutych wnioskach, opracuje pułapkę na ich złapanie. Niestety codzienne zastawianie pułapki po pewnym czasie robi się kosztowne, dlatego traper musi dysponować większymi środkami do skutecznego polowania.

Ta z pozoru prosta analogia może nam dać dużo do myślenia… i warto poświęcić chwilę na to, żeby opowiedzieć się po jednej ze stron, gdyż od tego może zależeć, czy w końcu “upolujemy” liczby, które dadzą nam wygraną, czy nie.

Więc, graczu w Lotto, kim jesteś? Traperem czy łowcą?

Wpisy o podobnej tematyce:

{ 10 comments… read them below or add one }

halah 6 października, 2006 o 4:57 pm

no to ja jestem łowcą bo poluję codziennie ,a jak u Was?????

delfina 7 października, 2006 o 11:14 am

ja tez jestem Lotto – Łowcą. Analizuję badam liczby i wysyłam jeden zakład.

Jędrek 8 października, 2006 o 10:15 pm

Witam Lotto-łowców i traperów
Ja jestem typowym lotto-traperem, co kilka dni analizuję występujące zestawy liczb, i je zmieniam ale zazwyczaj w tym samym systemie.

pozdrawiam

Znudzony 9 października, 2006 o 10:58 am

Zawracasz ludziom dupę
durnymi tematami zeby ich
ściągnąc na swoja strone…bee…

jagoda 18 października, 2006 o 1:19 pm

łowcą nie jestem, raczej biernym obserwatorem typuje liczby które dla mnie mają jakies znaczenie… serdecznie pozdrawiam wszystkich tak czy siak polujących na kumulacje ;)

eros 18 października, 2006 o 9:17 pm

ja jestem …erotomanem…

Krzysztof 19 października, 2006 o 4:35 pm

Witam
Co chodzi o ten artykuł to ja też jestem traperem łowcą ale nie liczb czy pieniędzy .
Ale aktualnie szukam seriali i craków w sieci jaki mi się jakiś program spodoba . Dużo ciekawsze niż skreślanie tam jakiś liczb trafią się czy się nie trafią . Po drodze można ekstra laski obejrzeć i jeżeli się uda zdobić serial do programu . Adrenalina gwarantowana polecam jak was nie dopadnie wirus to wam się jakaś laska pokaże na ekranie ;))
Jak się znajdzie upragniony key do jak bym na loterii wygra . Jestem szczęśliwy że udało się zaoszczędzić kilka tysiaków na programy .Kasa nie wydana kasa zarobiona .

Nara(…)seriale czekają ;))

Pozdrawiam

dezyderiusz 27 listopada, 2006 o 11:10 pm

szczerze to nic nie rozumiem z tego programu.przeciez jakby nie liczyc to wynik przynosi straty…..i gdzie niby pobiera sie aktualnosci z internetu….program jest słaby i nie warto zajmowac sie propagowaniem czegos takiego…zawiodłem sie

gma 7 marca, 2007 o 1:11 pm

@dezyderiusz:
Szkoda, że nie napisałeś konkretniej o co Ci chodzi, bo nawet nie mogę się do tego odnieść. Program EXRed na pewno poprawnie pobiera wyniki z internetu, a jeżeli nie wiesz jak z niego skorzystać, to poczytaj POMOC — tam wszystko dokładnie opisałem.

bolo1134 31 lipca, 2008 o 7:26 pm

ja jestem obserwatorem ale chyba zainteresuję się EXRed-em. Zobaczę co to da.

Leave a Comment

You can use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Previous post:

Next post: