Uwaga na naciągaczy!

Autor: Paweł Kata - Opublikowano: 15 września, 2009 · 10 odpowiedzi

Ostatnimi czasy dostaję kilkanaście maili miesięcznie od osób, które dały się naciągnąć na ZAKUP Lotto Organizera przez sprytnie przygotowaną stronę internetową. Strony te obiecują dostęp do cudownej aplikacji, której nazwy nie chcą podać, za jedyne 1.22 złotego, gdy zapłacić przelewem lub średnio 29 do 60 złotych, gdy zapłacić przez SMS. Strony są tak skonstruowane, że z ich treści nie wynika jasno, że za pośrednictwem SMS trzeba za program zapłacić od 30-tu do 60-ciu razy więcej.

Jako, że SMS jest świetnym systemem płatności (niestety nie dla sprzedawcy, ale to szczegół), a do tego dostępnym dla każdego posiadacza telefonu komórkowego, wiele osób z niego korzysta i… niestety kończy się to wielkim ZONK’iem.

Tym oto wpisem, pragnę Was przed tym przestrzec, a poniżej zamieszczam moje oświadczenie:

Jeżeli czytasz te słowa…

To zapewne nie jesteś ani pierwszą ani ostatnią osobą, która do mnie pisze w tej sprawie. Otóż jestem autorem programu Lotto Organizer, ale go nie sprzedaję. Jeżeli zapłaciłeś za Lotto Organizera kwotę inną, niż myślałeś, że zapłacisz, to przykro mi – dałeś się naciągnąć i musisz samemu dochodzić swoich praw. Program na mojej oficjalnej stronie jest dostępny za darmo – wystarczy, że odwiedzisz dział DOWNLOAD strony, na której się znajdujesz, a od ręki pobierzesz program.

Jak doszło do tej sytuacji?

Niestety, ponieważ chciałem z programem dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców, nie zakazałem w licencji odsprzedaży programu, nieświadomie dostarczając tym samym narzędzie osobom korzystającym z nieuwagi poszkodowanych.

Co da się zrobić?

W moim mniemaniu – niewiele. W świetle prawa wszystko jest legalne: program wolno sprzedawać, a na stronach są podane wszystkie informacje i osoba uważna nie da się nabrać na przysłowiową „gwiazdkę”. W tym wypadku jedyne, co można zrobić, to ostrzec innych przed tym ”szwindlem”, co niniejszym czynię. Dodatkowo, kolejna wersja programu będzie miała w licencji zapis o ZAKAZANIU odsprzedaży programu.

Wszystkim, którzy czują się oszukani, współczuję.

P.S. Zamykam komentarze pod tym wpisem, a dyskusję przenosimy TUTAJ.

Wpisy o podobnej tematyce:

{ 10 odpowiedzi }

andrre Wrzesień 15, 2009 o 7:27 pm

Niestety tak to już jest, że ktoś odwali kawał ciężkiej roboty a inni z tego korzystają. Podejrzewam, że nikt majątku na tym nie zbije bo ludzie ostatnio trzymają się z dala od gwiazdek. Osobiście widziałem stronę na której ktoś oferował 2 formy płatności: wpłata na konto 1zł lub sms 798766* dokładnie nie pamietam nr. Wszyscy myślą, że skoro wpłata na konto wynosi zaledwie złotówkę, to sms pewnie też.
A tu niespodzianka! Na samym dole strony widnieje informacja, że koszt smsa to 24,99zł i że trzeba wysłać dwa czy trzy takie smsy.
Powracając do sedna mam pytanie do właściciela bloga. Osobiście uważam Pana za mądrego człowieka, inaczej nie kupiłbym ebooka cover Pana autorstwa, nie zapisał się do listy mailingowej tego bloga oraz nie pisał tego komentarza. Jednak nurtuje mnie jedna sprawa:
Dlaczego człowiek który mówi nam jak ograć bukmachera, który stosuje przeróżne metody, systemy o których jeszcze nikt nawet nie pomyślał rzuca sobie pod nogi kłody? Mam na myśli reklamy Google Adsense na Pańskiej stronie.
Rzeczą oczywistą jest to, że będą się tam wyświetlać linki stron których właściciele – nazwijmy ich „czarodziejami” sprzedają owe magiczne systemy na 6tkę w Dużego lotka. Obserwuję to ok dawna i rzadko kiedy pojawia się tam ciekawa strona a jeśli już się pojawi to tym gorzej dla Pana bo ktoś może trafić do konkurencji i od dzisiaj czytać jego bloga.
Przyznam się, że też kiedyś bawiłem się w tego rodzaju reklamy na stronie. Efekt: kilka dolarów na miesiąc a uciekających z mojej strony poprzez te linki: setki!
Dlatego usunąłem je ze strony.
Niczego nikomu nie narzucam – Panu również.
Dodam tylko, że niepotrzebnie też wiązał się Pan z wydawnictwem Złote Myśli gdyż swoje e-booki mógł Pan z powodzeniem sprzedawać gdzieś indziej i nie inkasować za to marnych 20% jakie dają (nie wiem dokładnie ile wynosi to w tej chwili).
To tyle ode mnie. Pozdrawiam

renata Październik 6, 2009 o 8:00 pm

ALE SIĘ DAŁAM…Niestety ja dałam się właśnie dzisiaj naciągnąć zanim przeczytałam tę wiadomość i strasznie jestem rozżalona bo ten program to jakaś ściema!!!!Wogóle nie wiem o co chodzi!Dla mnie to duża kasa jaką zapłaciłam za sms’a!:( A gwiazdkę zobaczyłam dopiero jak wysłałam sms’a, gdy otrzeźwiałam z emocji tak taniej oferty.Jak można tak podstępnie oszukiwać i naciągać ludzi, wykorzystując ich chwilowe emocje!!!ŻYCZĘ TEMU GOŚCIOWI ŻEBY TEŻ KTOŚ GO TAK OSZUKAŁ, ALBO ŻEBY ZALICZYŁ WTOPĘ SWOJEGO ŻYCIA, ŻEBY STRACIŁ WSZYSTKO CO ZGARNĄŁ Z OSZUSTWA, A ZOSTAŁY MU TYLKO MOJE 25 ZŁ JAKIE WYWALIŁAM W ŚMIECIE!!!!!!!!!!!!HAMSTWOOOOO!!!!!!!!!!Pamiętaj, że nieuczciwość kiedys odwróci sie przeciwko Tobie!!!

Romuald Październik 9, 2009 o 4:29 pm

do naciągaczy i złodzieji
„DOBRO I ZŁO POWRACA”

Maciej Październik 15, 2009 o 9:04 pm

Ja dałem się nabrać… W dodatku program nie działa, jakiś błąd skryptu, czy cuś, w każdej razie do d…

gma Październik 16, 2009 o 2:22 pm

Macieju, przykro mi, że Ty też się nadziałeś :-( Zajrzyj do działu download – tam jest najnowsza wersja programu, już bez błędu skryptów.

7 Listopad 28, 2009 o 1:27 am

A ja nadal sądzę, że maczałeś w tym palce.

gma Listopad 28, 2009 o 1:48 am

Siódemko, możesz myśleć co chcesz. Ja swoje stanowisko wyraziłem.

kusyl Luty 10, 2010 o 10:13 am

drogi Pawle doskonale wiesz ile kosztuje sms który uprawnia do pobrania programu i dlaczego to ukrywasz pisząc o kwocie 0,61 zł na kawę dla programisty a w rzeczywistości jest to 30 zł dodatkowo jest to tak sprytnie skonstruowane ,że potwierdzenie opiewa na kwotę 0,61 więc możemy być spokojni do momentu otrzymania faktury za tel
kieruję do rzecznika konsumentów

Paweł Kata Luty 10, 2010 o 12:01 pm

Kusyl, nie dociera do Ciebie, że: JA TEGO PROGRAMU NIE SPRZEDAJĘ?? MOŻNA GO ZA DARMO POBRAĆ Z TEJ STRONY! W DODATKU WERSJĘ O DWA NUMERY BARDZIEJ ZAAWANSOWANĄ! SPRZEDAJĄ GO JACYŚ GOŚCIE, A TY NIE POTRAFISZ CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM STRON INTERNETOWYCH I DO TEGO JESZCZE NIE ZNASZ REGULAMINU PREMIUM SMS, KTÓRY DAŁ CI OPERATOR. TERAZ ZOBACZYŁEŚ GWIAZDKĘ I NAGLE MASZ PRETENSJE – JASNE, ZROZUMIAŁE – SAM BYM MIAŁ.

ALE ODE MNIE SIĘ ODCZEP!

Paweł Kata Luty 10, 2010 o 3:22 pm

Zamykam komentarze pod tym wpisem, a dyskusję przenosimy TUTAJ.

Nie można komentować tego wpisu.

Previous post:

Next post: