Oszukani

19 odpowiedzi

Uwaga! W tym wpisie przedstawiam metodę działania osób, które sprzedają Lotto Organizera. Koniecznie się z nią zapoznaj i powiadom znajomych, zainteresowanych lotto i zakładami bukmacherskimi.

Ta strona powstała po to, żeby wyjaśnić wszystkie wątpliwości co do mojej osoby i sprzedaży w sieci programu Lotto Organizer.

Starałem się przedstawić mój punkt widzenia na tej stronie, ale zdaje się to nie odnosić efektu, dlatego całą sprawę przedstawiam jeszcze raz, dokładniej.

Najważniejsze FAKTY:

 1. Ja, autor Lotto Organizera, nie sprzedaję programu i nie pobieram żadnych opłat z tytułu jego dystrybucji.
 2. Nie jestem również „spokrewniony” z żadną stroną prowadzoną przez naciągaczy.
 3. Program był, jest i – przynajmniej przez jakiś czas – jeszcze będzie bezpłatny.
 4. Program można ZA DARMO pobrać z działu DOWNLOAD na stronie G-Lotto.
 5. Licencje programu w wersji 0.8 i wcześniejsze zezwalały na dowolne rozpowszechnianie programu.
 6. Nie przyszło mi do głowy, że znajdą się naciągacze, który zechcą program Lotto Organizer sprzedawać – i to w tak obrzydliwy sposób.
 7. Ja sprzedaży programu, w którym licencja zezwala na odsprzedaż, nie mogę zabronić.
 8. Niemniej jednak od wersji 2009.3 wprowadziłem ZAKAZ sprzedaży i zmieniłem licencję.
 9. Zdaje się to skutkować, ponieważ naciągacze nadal rozpowszechniają starą wersję 0.8, a nowych już nie.
 10. Jeżeli dałeś się nabrać na ich „promocję”, to przynajmniej pobierz z G-Lotto działającą wersję programu.
 11. Z punktu widzenia prawa nic nie można zrobić, bo na każdej stronie, która „sprzedaje” Lotto Organizera, wszystkie informacje do dokonania świadomego zakupu są przedstawione, choć niekoniecznie widoczne na pierwszy rzut oka.
 12. Wiem o tym, ponieważ sam próbowałem różnych interwencji, żeby zdjąć serwisy oszustów z sieci.
 13. Niestety, dzięki temu, że stosują reklamę bazującą na słowach kluczowych, likwidacja jednej strony powoduje natychmiastowe powstanie kolejnej a innym adresie.

Teraz kubeł zimnej wody…

Współczuję wszystkim oszukanym osobom. Każdej, bez wyjątku. Nawet bez względu na to, czy w korespondencji ważyła słowa i chciała wysłuchać moich wyjaśnień, czy mieszała mnie z błotem, wyzywała od chujów, oszustów i złodziei oraz groziła policją, sądami, rzecznikiem praw obywatelskich czy gorszymi sprawami.

Prawda jest jednak taka, że wszyscy Oszukani dali się naciągnąć z trzech prostych powodów:

 1. Bezmyślnie i ślepo wierzyli, że jakiś program komputerowy „za złotówkę” wygeneruje dla nich liczby, które padną w najbliższym losowaniu Lotto, co da im pieniądze na to, żeby rozwiązać ich problemy finansowe. Przecież to naiwniactwo do sześcianu! Wszystkie „cudowne programy i systemy” to bzdura i wiadomo o tym odkąd wielu ludzi zapłaciło grube pieniądze za system ZOOM, wiele lat temu! Zrozumcie, że NIE MA I NIE BĘDZIE CZEGOŚ TAKIEGO!
 2. Nie czytali ze zrozumieniem. Zawsze, gdy pytałem osobę poszkodowaną o link do strony, na której kupiła program, okazywało się, że informacje o cenie SMS’ów zawsze były na niej podane. Problem w tym, że nikomu nie chciało się przewinąć strony w dół, aby przeczytać co oznacza przysłowiowa GWIAZDKA.
 3. Nie znają regulaminu usługi PREMIUM SMS. Gdy kupuje się komórkę u operatora, zwyczajowo załącza on regulamin, w którym przedstawione są zakresy numerów, do których smsowanie kosztuje ZNACZNIE WIĘCEJ, niż wysłanie tradycyjnej wiadomości do przyjaciela. To raz. A dwa: jak można nie sprawdzić – dokonując płatność czyli WYDAJĄC PIENIĄDZE – ile kosztuje wysłanie smsa na dany numer? To również naiwniactwo do sześcianu!

Co można z tym zrobić?

Ja, jako autor, mam związane ręce. W poprzednich wersjach licencja zezwalała na dowolne rozpowszechnianie, więc moje pójście na Policję czy pisanie do Rzecznika Praw Konsumenta nic nie da. Jednak, jeżeli dowiem się, że ktokolwiek – bez mojej zgody – sprzedaje nowsze wersje Lotto Organizera (ze zmienioną licencją), wtedy będzie to jawne łamanie prawa i mogę zgłosić organom ścigania fakt popełnienia przestępstwa.

Biorąc pod uwagę powyższe, wniosek nasuwa się sam: sprawa jest w rękach osób poszkodowanych. Niestety, ze względu na brak zaistnienia faktu złamania postanowień licencji i dostępność wszystkich informacji w momencie podejmowania decyzji zakupu, zgłoszenie tego na Policję czy do prokuratury również niewiele da, bo sprawa na 99% zostanie umorzona.

Jedynym wyjściem zdaje się wysłanie pisma do Rzecznika Praw Konsumenta z prośbą, żeby zajął się tą sprawą. Jeżeli się na to zdecydujesz, pamiętaj proszę o tym, że to nie ja Ciebie naciągnąłem, tylko ktoś inny, a Lotto Organizer jest tylko narzędziem w rękach prawdziwych oszustów.

Co dalej?

Poniżej zostawiam miejsce do komentowania sprawy przez osoby poszkodowane. Podawajcie adresy stron, na których sprzedano Wam Lotto Organizera, opisujcie próby skontaktowania się z oszustami, przedstawiajcie fakty. Wszystko po to, żeby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości i być gotowymi na to, gdy naciągaczom powinie się noga.

{ 16 odpowiedzi… przeczytaj lub dodaj własny }

daroio Luty 21, 2010 o 12:56 pm

Dlaczego ty jeszcze człowieku kłamiesz

Paweł Kata Luty 21, 2010 o 2:40 pm

Daroio, masz jakieś problemy z kojarzeniem faktów czy co? Po kiego diabła miałbym naciągać ludzi na program, który rozdaję na tej stronie za darmo? Zwariowałeś? A może opracowałeś jakiś interesujący model biznesowy, w którym największe zyski osiąga się na jednoczesnej sprzedaży i rozdawaniu tego samego produktu?

Ludzie! Brak mi do Was już sił!

Syllviaczek Marzec 4, 2010 o 2:24 am

Witam serdecznie
ja znalazlam program na stronie: LINK – fajna nie :/ i przyznam szczerze, ze rownież dałam sie nabrać – no ale pretensję mogę mieć tylko do siebie. Zazwyczaj czytam wszystkie regulaminy , znam taryfy oplat itd ale chwyt zastosowany z „promocyjną opłatą ” w formie przelewu uśpił moją czujność i sms * 2 poszedł. Skubańcy żerują na wygodzie wysyłania i płacenia przez sms a bezpośredno na stronie nie zamieszczają informajcji o tym, że jest to sms premium :[ Szkoda tylko, że nasze prawo jest tak skonstruowane, iż dochodzenie swoich praw w takich przypadkach
graniczy z cudem. Pozdrawiam

Paweł Kata Marzec 4, 2010 o 12:31 pm

Syllviaczek, współczuję. Dzięki za namiar. Pobierz sobie z działu Download działającą wersję aplikacji.

Cwaniaki zrobili się tak sprytni, że linkują do regulaminu z cenami sms’ów – teraz już zupełnie nie można in naskoczyć, bo bez akceptacji regulaminu nie można pobrać programu (guzik zrobił się „szary”).

Naturalnie przed faktem „chowania” informacji u dołu strony też się zabezpieczają, pisząc w „zasadach korzystania z serwisu”:

1. Serwis internetowy jest zoptymalizowany dla rozdzielczości 1920 x 1200.

Oto link do pełnej treści regulaminu, który zatwierdza każdy, kto „zaptaszy” akceptację:
http://www.pay-sms.pl/regulamin.htm

Edek Marzec 10, 2010 o 11:10 pm

@Paweł Kata – będziesz wchodził z nimi na drogę sądową ?.

@Syllviaczek – wpadłaś w ich sidła, licząc na łatwą wygraną.

Pzdr

Paweł Kata Marzec 11, 2010 o 4:58 pm

Edek, nie będę – tym, co robią, nie łamią w żaden sposób prawa.

Edek Marzec 12, 2010 o 12:37 pm

@Paweł Kata – OK dzięki, jednak wg. mnie ten sms to lekkie przegięcie.

Pzdr

Darek Marzec 14, 2010 o 10:27 am

też mnie pobrało 30 zł. …………..

jacekg4 Marzec 15, 2010 o 1:23 pm

30 zyli to za jednego smsa ,dwa smsy to już 60 zylków a to sporo jak na kawe ,widać ci „informatycy” to byle lury nie żłopią.

Olka Listopad 14, 2010 o 4:31 pm

Jestem sama na siebie wściekła…Asinus asinorium…Ale tym oszukańczym procederem wreszcie noga sie owinie.etc

marco Październik 24, 2011 o 7:01 pm

Paweł Kata,hmmmm odcieli ci glowe i wydaje ci sie ze sobie ja przyszyjesz lecz nie widzisz jej bo zamkly ci sie oczy.Tak samo robisz ludzi w ciu.a.Program lottomana uzywam od dawna mam srednie wygrane ale czeste sam sobie za pomoca tego programu generuje liczby i patrze w portwel jak puchnie z dnia na dzien i nie musze wysylac zadnych sms-ów.

Paweł Kata Październik 24, 2011 o 8:47 pm

@Marco nie gadaj głupot. Mój program jest darmowy od początku jego oficjalnego istnienia, czyli od 16. kwietnia 2007. Tutaj masz link do archiwalnego wpisu, jeśli nie wierzysz:

-> http://www.g-lotto.info/lotto-organizer-dyskusja/

W ogóle przejrzyj bloga, a jeśli nadal masz wątpliwości, to zajrzyj też na fora Multi Pasko i Multi Forum, gdzie zachęcałem chętnych do pobierania go absolutnie za free już kilka lat temu.

Krzysiek Luty 4, 2012 o 5:23 pm

Paweł Kata pisze prawdę i tylko prawdę . Śledzę Jego stronę kilka lat i nigdy nie sprzedawał lotto organizera ani nie gwarantował wysokich wygranych . Zarzucanie Pawłowi nieuczciwych praktyk jest całkowicie nieuzasadnione. Pozdrawiam

gracz. Kwiecień 17, 2012 o 7:56 pm

w calosci popieram krzyska program byl od poczatku za darmo. pozdrawiam gracz

Paweł Kata Kwiecień 18, 2012 o 7:35 am

@Krzysiek i @Gracz: dzięki za wstawienie się za mną.

Danbec Maj 16, 2012 o 2:18 pm

Potwierdzam, program był zawsze za free. Nie szukajcie winnych na siłę. Paweł gra fair.

Skomentuj

{ 3 trackbacki }