Szansa na trafienie liczb w grze Multi Lotek

Autor: Paweł Kata - Opublikowano: 15 lipca, 2006 · 65 odpowiedzi

Wprawdzie obiecałem, że najpierw opublikuje artykuł o tanim graniu w Lotto, ale okazuje się, że poszukując interesujących i niedrogich sposobów, strategii czy systemów na grę natrafiłem na interesujące spostrzeżenie.

Każdy z nas zna standardową tabelkę do gry Multi Lotek pokazującą prawdopodobieństwo wylosowania konkretnej ilości liczb w zależności od tego ile liczb skreślamy. Dla przypomnienia przytoczę ją poniżej (poziomo – ilość skreśleń, pionowo – ilość trafień).

prawdopodobienstwo-trafienia

Zadałem sobie pytanie następujące pytanie: jaki stosunek trafień do skreśleń w grze Multi Lotek jest najłatwiej trafić?

Aby uzyskać odpowiedź, należało tabelkę przedstawić w nieco innej formie i… posortować przy użyciu wbudowanego w OpenOffice narzędzia. Efekt działań, stanowiący jednocześnie odpowiedź na postawione wcześniej pytanie, prezentuje się następująco:

posortowane-prawdopodobienstwo-trafienia

Dzięki takiemu przedstawieniu tabeli możemy bardzo łatwo zauważyć jakie kombinacje liczb najlepiej obstawiać.

Nasuwa się pytanie: co nam to daje? Co z tego, że w grze Multi Lotek o wiele łatwiej jest trafić 2/4 niż 3/5, skoro za pierwsze trafienie i tak będziemy „do tyłu” o podatek?

Odpowiedź jest prosta: możemy właśnie zdobytą wiedzę wykorzystać w grze systemowej! Ale jak? Mam kilka pomysłów, ale z chęcią najpierw zapoznam się z Waszymi :-) Zapraszam do komentowania!

{ 65 odpowiedzi }

greg Czerwiec 1, 2007 o 2:22 am

Czesc!
Czy ja moge miec pelny adres www. COVERMASTER z dostepem do tych tabel co mozna robic zestawy liczb? Prubowalem znalezc na google ale za duzo jest do wyboru.Pozdrowienia.

gma Czerwiec 9, 2007 o 1:05 pm

@greg:
Nie do końca rozumiem o co Ci konkretnie chodzi. Oficjalną stroną programu CoverMaster jest http://homepage.ntlworld.com/honest.john/ — od razu napiszę, że niewiele się na niej znajduje.

serek Czerwiec 20, 2007 o 8:33 pm

Czy jest gdzieś strona w internecie gdzie mogę wpisać liczby i sprawdzić czy kiedyś taki ciąg liczb już padł.

gma Czerwiec 21, 2007 o 12:14 am

@serek:
Bezpłatnej (o ile w ogóle) raczej nie ma. Jest za to kilka programów, które umożliwiają takie sprawdzenie – bodajże darmowe Multiliczby i/lub Miliarder Lotto.

toshi Lipiec 2, 2007 o 9:35 pm

A właśnie że taka stronka istnieje
http://serwis.lotto.pl/183-42bbec8e493ec.htm
Chyba o to chodziło?

Rafał Grudzień 11, 2007 o 12:38 am

a ja dzisiaj wyslalem 3 kupony po 6 skreslen na chybil i trafil i w kadym kuponie byla jedna ta sama liczba oczywiscie ktorej nie bylo wsumie to nic nie bylo:P wkurzylem sie jutro wysle 8 liczb jakie przyjda mi do glowy i bede je obstawial do piatku napisze w piatek czy cos wygralem mi sie zdaje ze kolo 20 zl wygram :P

klaudia Styczeń 8, 2008 o 4:45 pm

dziś wygrałam 100 000 złoty wyprowadzam sie do londynu

junior Luty 17, 2008 o 12:53 pm

hejka! zna ktos moze programik który potrafi wygenerowac wszystkie 5-tki z dajmy na to 20 liczb? szukam na necie ale nic nie znalazłem

zen Luty 17, 2008 o 1:57 pm

Junior tu masz co chcesz a nawet więcej ;-o))
P.o.z

zen Luty 17, 2008 o 1:59 pm

To tu to przepraszam ale tu ;-o)) http://www.miliarderlotto.pl/pl/index.html
czyli na stronie Maćka Redela ..
P.o.z

Friend Luty 27, 2008 o 7:12 pm

Proponuję poszerzyć drugą tabelkę o kolumnę
„wygrana*szansa” i posortuj wg tej kolumny ;)
System 5/8 wyjdzie bardzo ładnie, zwłaszcza że samo 5/5 ma dobry wynik. To samo 3/5.
3/3 jest najlepsze w uzupełnieniu zawsze jeden pełny trzeba puścić, całe 5 lub całe 8.

fragile Kwiecień 5, 2008 o 1:24 am

Witam :)
Jestem tu nowy, ale nad ML pracuję już kilka lat. Przeczytałem wszystko co jest na tym forum.
Na początek ukłany w stronę Zena, bo spotkałem się z jego ciekawymi przemyśleniami już dużo wcześniej m.in. na stronach pana Maćka Redla i Miliardera. Osobiście korzystam z wersji 2.5.22 b, która moim zdaniem jest najbardziej przejrzysta. Na początku to była chińszczyzna, ale po prawie 3-ech latach korzystania stwierdzam, że nie spotkałem się z lepszym programem [może jeszcze mało widziałem ;) ].
Zainteresowała mnie pogadanka na temat obstawiania par liczb, bo ja gram właśnie w ten sposób. Moc statystyk i przydatnych analiz oferuje właśnie Miliarder Lotto. Opierając się na tym programie można na prawdę wiele zrobić. Nie wyobrażam sobie pracy bez niego i polecam każdemu.
Ciekawy jest pomysł Geo [listopad 2006], który założył w progresie 10-cio procentowy zysk z trafnie wytypowanej pary. Osobiście starałem się tak rozpisywać losownia, aby dziennie zarobić 25 zl, ale koszty rosły zbyt szybko.
Co do doboru odpowiedniej pary – w analizach Miliardera jest okno „serie wystąpień par”. Jeśli ma się pełną bazę losowań [stan na teraz: 3985], to można tam łatwo odczytać parę, która ma najmniejszą pustą serię między wystąpieniami od samego początku gry. Zen określiłby to jako „48 poziomów”, których ilość nie zmieniły się od prawie 10 lat… Oczywiście rekordy są do pobicia, ale póki co to jest najktótsza pusta seria wystąpień pary od 18.03.1996, czyli od początku.
Odpowiednio rozpisując progresję na tę parę, można na niej dobrze zarobić jeśli zaczniemy grę w odpowiednim momencie, ale oczywiście też nie ma na to 100% pewności, bo para może się „zerwać z łańcucha” iiii… :-/ się ślizgniemy. Standardem w takiej grze jest ciągła nerwówka – jak to w progresji bywa.
Co do typowania, to jednak podpisuję się pod opinią Zena i Portosa – należy stawiać na pary „chodzące”. Czemu więc pisałem o tych „48 poziomach”?? Chciałem uzupełnić myśl Zena z 22.11.2006 i wskazać do tego drogę. Sam już spróbowałem. Wyniki??- różne: raz się udawało, raz nie. Grałem za małe stawki i gdy te systematycznie rosły, to w pewnym momencie nie wytrzymywałem żeby (jak mi się wydawało) nie stracić więcej i przerywałem, co okazywało się błędnym krokiem, bo traciłem już zainwestowane pieniądze i stąd właśnie „raz nie” ;-)
Jeśli ktoś ma jakieś ciekawe przemyślenia na temat par, to bardzo proszę. Chętnie poczytam :-)
Pozdrawiam i życzę trafnych typów ;-)

fragile Kwiecień 5, 2008 o 1:44 am

aha… co do tego „proffesionala”, to jeśli faktycznie mają takie stawki jak pisał Portos 14.09.2006, to można spróbować (o ile to jeszcze funkcjonuje). macie jakieś info na ten temat?? bardzo proszę…

fragile Kwiecień 5, 2008 o 1:47 am

przepraszam – chodziło mi o „Professionala” ;P

gma Kwiecień 6, 2008 o 4:07 pm

@fragile:
Zamykam komentarze w tym artykule. Twoje pytania przeniosłem na forum, gdzie każdy będzie mógł zostawić komentarz czy podjąć dyskusję.

Dyskusja na Twój temat znajduje się tutaj.

Nie można komentować tego wpisu.

Previous post:

Next post: